Yli puolet lomasta on nyt takanapäin. Onneksi sitä on vielä melkein kaksi viikkoa jäljellä.

Off-nappi löytyy aina muutaman lomapäivän jälkeen. Sen jälkeen on vain menty virran mukana.

Hyvältä tuntuu. Rentoutuminen on ollut lähes totaalista.

On oikeastaan aika mukava painaa sitä off-nappia aina välillä. Olen myös kiitollinen siitä, että jossain aivolohkareessa sellainen löytyy. Ei tästä mitään tulisi jos työasiat pyörisivät päässä lomillakin.

Aina välillä olen kuitenkin käynyt kurkkaamassa sähköpostiani. Liikenne on ollut mukavan rauhallista. Blogikommentoinnissa on myös ollut selkeä kesäloma. Ja hyvä niin. Ladataan pattereita syksyä varten.

Pari kolumnia on kyllä tullut väsättyä, jos sitä nyt työksi voi kutsua. Kotilääkäri-lehteen kirjoitin työpäivästä urheilusuorituksena. Nykypäivään kirjoitin myytistä nimeltä Che Guevara.

Maanantai-aamuksi olen vielä luvannut Blue Wings-kolumnin Helsinki City Maratonista. Onneksi kolumneja ei kirjoiteta jaloilla.

 

Comment

required